BLOG

Dronesurfing - wykorzystanie dronów w surfingu

Dronesurfing - wykorzystanie dronów w surfingu

Nie zaskoczymy Was pewnie, pisząc o wykorzystaniu dronów w takich sportach jak surfing. Na myśl od razu przyjdzie Wam, że to żadna nowość, bo już od jakiegoś czasu wykorzystuje się je do kręcenia niesamowitych ujęć z powietrza.

Kilka słów o sprzęcie

Drony to świetne zabawki obecnego dziesięciolecia. Choć wiadomo, że wcześniej (oczywiście nie w tak niewielkich rozmiarach jak obecnie) były i są wykorzystywane głównie przez wojsko. Teraz, kiedy uległy one znacznemu zmniejszeniu oraz zostały udostępnione dla zwykłych ludzi, pozwolić na zabawę z nimi może sobie każdy. Stały się one obecnie jednym z głównych narzędzi, wykorzystywanych przez filmowców. Świetne ujęcia, które nie byłyby możliwe bez użycia dronów, stają się standardem większości filmów, zwłaszcza mniejszych, niezależnych produkcji i głównie związanych ze sportami. Ale jak wiadomo, większość sprzedawanych dronów służy przeważnie do kręcenia ujęć. Są one niewielkich rozmiarów i posiadają silniczki oraz baterie, które pozwalają maksymalnie na około 25 minut lotu. Ich udźwig jest również niewielki, bo poza własnym ciężarem oraz kamery, która zwykle jest kamerą sportową, ważącą nawet nie poł kilo, nie są one w stanie udźwignąć nic więcej.

Dronesurfing

Na szczęście ludzka pomysłowość i kreatywność nie zna granic. Od niedawna można się spotkać z nową dziedziną sportów wodnych, zwaną Dronesurfing. Taką nazwę wymyślili wynalazcy drona octocopter Alta 8 oraz właściciele firmy FreeFly. Polega to wszystko na tym, że za pomocą drona i przyczepionej do niego liny, zostajemy ciągnięci po wodzie, stojąc na desce. Coś jak wake, lecz z wykorzystaniem dronów. Ale zadajecie sobie pewnie pytanie, jak w takim razie dron może pociągnąć dorosłego człowieka na desce, po wodzie? Ich dron tak naprawdę to ekskluzywna maszyna, która waży 6,2 kilograma, jego średnica wynosi 64cm, a potrafi udźwignąć ładunek o wadze aż do 11,8 kilograma. Taka maszyna bez mniejszych problemów poradzi sobie w takiej dyscyplinie jak Dronesurfing, która została z resztą wymyślona na potrzeby reklamowe firmy i sprzedaży ich dronów. Rozczarowującym może być jedynie cena takiego drona, która w pakiecie ze stabilizatorem kamery wynosi 17,5 tysiąca, ale uwaga - dolarów. No na taką zabawkę to pozwolić mogą sobie już nieliczni. Dla pocieszenia powiemy Wam, że dostępny jest mniejszy brat Alta 6, który posiada 6 (zamiast 8) ramion, co przekłada się również na siłę jego udźwigu. Ale jak się pewnie domyślacie, jego cena nie jest również pocieszająca, bo za mniejszego brata zapłacić trzeba prawie 12 tysięcy dolarów. Początkowo drony przeznaczone były jedynie do kręcenia filmów i robienia zdjęć, ale twórcy poszli dalej, i dzięki swojej pomysłowości rozszerzyli obszar zastosowań swoich dronów.

Dronesurfing - wykorzystanie dronów w surfingu

Nie chcemy tutaj oceniać tego, czy to przetrwa i rozwinie się dalej, głównie ze względu na cenę dronów. Chociaż obecny rozwój technologii pewnie poradzi sobie i z tym, i zaczną pojawiać się tańsze oraz bardziej zaawansowane drony umożliwiające taką zabawę. Ale jest to na pewno świetny pomysł ze względu na dalszy rozwój sportów wodnych. Dronesurfing jest nazwą wykorzystywaną na potrzeby marketingowe, ale zapewne przyjmie się ona już na stałe. Chcemy jednak zauważyć, że nazwa ta nie w każdym przypadku odzwierciedla stan faktyczny. Jeśli wykorzystujemy drony do pomocy w dostaniu nam się bezpośrednio na falę, to jak najbardziej możemy się zgodzić z tą nazwą. Jednak, kiedy wykorzystujemy je do holowania nas na linie, to przypomina to bardziej wakeboarding, i w tym przypadku nazwa nie jest do końca właściwą. Jednak takie uwagi pozostawiamy Waszej ocenie i opinii :) Kolejną rzeczą, która znacząco ma wpływ na poziom frajdy to nasza własna waga. Nie trzeba się długo namyślać, aby wiedzieć, że ciężcy zawodnicy nie osiągną takiej samej prędkości jak ich lżejsi koledzy. Lecz trzeba być dobrej myśli, bo i z tym ktoś sobie na pewno poradzi. Kolejnym minusem tej zabawy jest to, że dronem ktoś musi sterować. Jak wiemy każdy dron obecnie jest sterowany za pomocą fal radiowych, a te mają swoją ograniczoną odległość. Jeśli mamy zamiar pobawić się na dużym akwenie, to nie ma innego wyjścia jak łódź, która będzie za nami płynąć, a w niej pilot drona, który nim będzie sterował.

Pomysł jest świetny!

Podsumowując, zabawa bankowo jest świetna, z resztą jak sam pomysł. Otwiera to z resztą nowe możliwości nie tylko dla wykorzystania samych dronów, ale również to, co nas cieszy najbardziej, czyli dalszy rozwój sportów wodnych, szczególnie surfingu :) Jednak martwi nas największy minus tego wszystkiego, czyli cena takiej zabawy. Koszty dronów są nieziemskie, co może zniechęcić wiele osób, zwłaszcza w naszym kraju. A nawet, jeśli pojawią się one w jakichś ośrodkach, gdzie będziemy mieli możliwość wypożyczenia takiego sprzętu, to cena takiej zabawy również może nie być tania.

W każdym bądź razie podoba nam się taki pomysł i życzymy Wam (i sobie :-)) możliwości skorzystania z takiej zabawki.

TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO I PIONA!!!


Majówka w Alpach z Zillertal

Majówka w Alpach z Zillertal

Majówka na nartach? Dlaczego nie! :-) Tym bardziej, że aktualnie pogoda bardziej zbliżona jest do tej zimowej, niż wiosennej ;-)
Białe szaleństwo i siła odpoczynku, czyli Skiyo

Białe szaleństwo i siła odpoczynku, czyli Skiyo

Czy przeciwieństwa się przyciągają? Czy zdarza Wam się to czasami zaobserwować? Może sami przekonaliście się na własnej skórze, że to prawda ? :) A może to tylko zwykłe gadanie? Sprawdźcie :)
Nie ma nudy w Ferie

Nie ma nudy w Ferie

Jak wiadomo okres ferii zimowych to szczególny czas w roku. Po pierwsze, jest on tylko raz na rok i nie trwa zbyt długo, tak jak wakacje letnie. Po drugie, dzięki temu, że ferie zimowe są najzwyczajniej zimą ;p, mamy podczas nich jedyną okazję do użycia sprzętu i jedynej z swoim rodzaju zabawy związanej ze zjeżdżaniem po śniegu. Ale co poza tym można robić w Ferie?
Połączenie deski snowboardowej i skutera śnieżnego?

Połączenie deski snowboardowej i skutera śnieżnego?

Co byście wyobrazili sobie, gdy powiemy o połączeniu deski snowboardowej i skutera śnieżnego? Pewnie każdy z Was wyobrazi sobie coś innego ;) Sprawdźcie, co powstało z połączenia tych dwóch sprzętów :)
Przygotowanie do ferii zimowych – ubrania i sprzęt

Przygotowanie do ferii zimowych – ubrania i sprzęt

Sezon zimowy trwa, i część ze snow maniaków już dawno bawi się na stokach. Jednak dla większości z nas, wolny czas białego szaleństwa dopiero się rozpocznie. Jest to przede wszystkim długo wyczekiwany czas dzieci i młodzieży szkolnej. Mowa oczywiście o feriach zimowych :) Jak się do nich przygotować?
Zapraszamy na IX The Polish Winter Holidays in Zillertal Arena:)

Zapraszamy na IX The Polish Winter Holidays in Zillertal Arena:)

Nie ma co się za bardzo rozpisywać... Szykuje się zima stulecia! Śniegu już w tym momencie jest zatrzęsienie, a prognozy są bardziej niż optymistyczne. Organizator będzie mieć świetny sprzęt i dużo nowości. Zapraszamy!
Zimowe sporty wodne - czyli o tym, co można uprawiać zimą nad morzem

Zimowe sporty wodne - czyli o tym, co można uprawiać zimą nad morzem

Jak wiadomo zima to okres mało kojarzony z wodą. Jednak chcemy pokazać Wam, że nasza scena sportów wodnych, nawet zimą ma się bardzo dobrze :)
Nowy wymiar snowboardingu, czy chwilowa zajawka?

Nowy wymiar snowboardingu, czy chwilowa zajawka?

O tym, że jesteśmy miłośnikami desek - pisaliśmy Wam już dziesiątki razy. Tym razem chcemy pokazać Wam deskę snowboardową w trochę innym wydaniu. Sprawdźcie! :)
Dzień Darmowej Dostawy 2016 w outletszop.pl

Dzień Darmowej Dostawy 2016 w outletszop.pl

Dzień Darmowej Dostawy 2016 w outletszop.pl. Zamawiaj z darmową dostawą!
Outletszop.pl oficjalnym outletem Świnie'

Outletszop.pl oficjalnym outletem Świnie'

Outletszop.pl oficjalnym outletem Świnie'. Co to za marka, i co oferuje? Sprawdź sam/a :)
Najlepsze snowparki w Polsce

Najlepsze snowparki w Polsce

Lato minęło, jesień już w połowie, a przed nami kolejny sezon, w którym mamy mnóstwo możliwości do dobrej zabawy. Sprawdźcie, gdzie możecie ruszyć w tym roku ;)
Jesień nie musi być nudna - aktywność jesienią

Jesień nie musi być nudna - aktywność jesienią

Dni coraz krótsze, zwiększone opady deszczu oraz niższe temperatury. Dla większości z nas zaczyna się okres wzmożonej niechęci do życia i czynności z nim związanych. Nie musi tak być. Podpowiadamy Wam, co można robić jesienią! :)

WYNIKI Promocji na Helu - "Lato 2016"

Wyniki Promocji na Helu - "Lato 2016"
Oakley - wkrótce zawita nowa marka ;)

Oakley - wkrótce zawita nowa marka ;)

Another good news! :) Do naszego sklepu wkrótce zawita nowa marka. Oakley, czyli profesjonalne okulary sportowe. Sprawdź!
Odświeżamy kolekcję!

Odświeżamy kolekcję! :)

Tak właśnie! Specjalnie dla Was totalnie odświeżamy kolekcje dostępne w naszym e-sklepie. Sprawdźcie, co na Was czeka :)

Plecaki outletszop - do szkoły... i nie tylko ;)

1 września zbliża się wielkimi krokami. Warto zadbać o odpowiednią wyprawkę do szkoły i zaopatrzyć się w plecak na najbliższy rok szkolny :) Sprawdź, jakie plecaki znajdziesz na outletszop.pl!
Męska rzecz - szorty

Męska rzecz - szorty

Rozglądając się po plaży w dzisiejszych czasach, widok mężczyzny w szortach w ogóle nie zwraca niczyjej uwagi. Standardem stało się noszenie szortów przez mężczyzn, i to nie tylko na plaży.
Na Helu się dzieje!

Na Helu się dzieje!

…I to nie żarty. Sezon 2016 to lato smakowitych imprez w stylu Surf. Sprawdź, co Cię tam czeka!
Spakuj lato - walizki i torby podróżne na wakacyjne wyjazdy

Spakuj lato - walizki i torby podróżne na wakacyjne wyjazdy

Lato, lato - lato czeka. Nic tylko się spakować i wyruszyć przed siebie ;) Walizki i torby podróżne z pewnością się przydadzą!
//www.outletszop.pl/images/_news_shot/car-690275_960_720.jpg

Złap trochę słońca i szorty. Przygotuj się na lato!

Nie tak dawno pisaliśmy o walkshortach. Tym razem powiemy o szortach ogólnie. Jakie wybrać na lato? Sprawdź!
Rozpoczęcie sezonu letniego na Helu

Rozpoczęcie sezonu letniego na Helu

Tak, tak! To prawda :) Już 29 kwietnia rozpoczynamy letni sezon na Helu. Sprawdź, co Cię tam czeka.
Godnie wejdź w sezon - Walkshorts

Godnie wejdź w sezon - Walkshorts

Stało się faktem. Sezon letni nadciąga do nas wielkimi krokami. Możesz już powoli zacząć snuć letnie plany. By nic Cię nie ograniczało pomyśl także o odpowiednich ciuchach na lato :)
Majówka w Tyrolu - spędź ją na lodowcu Hintertux!

Majówka w Tyrolu - spędź ją na lodowcu Hintertux!

Końcówka sezonu narciarskiego wcale nie musi być smutna. Spędź ją na lodowcu Hintertux :) Już 29 kwietnia w austriackich Alpach, na lodowcu Hintertux rozpocznie się niesamowita majówka, na której zawita także outletszop.pl!
Walizki i torby podróżne od Dakine

Walizki i torby podróżne od Dakine

Czujesz już wiosnę? Może mała wiosenna podróż? :) Spakuj same najpotrzebniejsze rzeczy i ruszaj w nieznane. Poczuj wiosenne flow!
Konserwacja snowboardu po sezonie

Konserwacja snowboardu po sezonie

Sezon zimowego szaleństwa powoli dobiega końca.. Co zrobić ze snowboardem po sezonie? Jak zadbać o niego, by w kolejnym móc znów się nim cieszyć? Sprawdź!
Kosmetyczki Dakine - idealne na co dzień i w podróży

Kosmetyczki Dakine - idealne na co dzień i w podróży

Astronomiczną wiosnę już mamy. Teraz tylko czekać za kalendarzową i na pełnym luzie można planować wiosenne wycieczki :) A co przyda się w podróży? Z pewnością praktyczna i pojemna kosmetyczka. Jeżeli nie w podróży, to i na co dzień spisze się na medal. Kosmetyczki od Dakine. Przekonaj się sam/a.
Skateboarding – jak zacząć przygodę pełną zabawy i adrenaliny?

Skateboarding, jak zacząć przygodę pełną zabawy i adrenaliny?

Skateboarding ogólnie można określić jako jazda na deskorolce. Okazuje się jednak, że istnieje wiele rodzajów szaleństw na tego typu sprzęcie. Jakich? Sprawdź :)
Deska dla każdego, czyli nietypowi surferzy ;)

Deska dla każdego, czyli nietypowi surferzy ;)

Surfing to niezła frajda, ale i nie lada wyzwanie. Okazuje się, że ten rodzaj aktywności spodobał się nie tylko ludziom :) Komu jeszcze?
Nowa dostawa kultowych nerek od Dakine!

Nowa dostawa kultowych nerek od Dakine! :)

Przybyła! :) Tak jest - najnowsza dostawa od Dakine, a w niej kultowe już nerki! Sprawdź i zgarnij jedną dla siebie :)